81 İLDE HER KONUDA YATIRIM TEŞVİKLERİ - TIKLAYINIZ
ÇED BELGESİ

Ülkemizin elektrik enerjisi üretimi geleceğinin rüzgar enerjisine dayandığı, Bakanlığa yapılan lisans taleplerinin çokluğundan anlaşılmaktadır.

4M Türkiye’de ilk kurulan Rüzgar Enerji Santrali için Yatırım Teşvik belgesi alınmasında hizmet verendanışmanlık firmasıdır.

Rüzgar Enerji Santrallerinin Resmi işlemleri, ÇED belgesi alınması, devlet desteklerinden yararlanarak Yatırım Teşvik Belgesi alınması için 4M’e danışmadan karar vermeyiniz.
4M, yatırım faaliyet konunuza, çevre üzerindeki etkilere göre Yatırım Teşvik Belgesi, ÇED kapsam dışı,ÇED Gerekli değildir Belgesi (Proje Tanıtım Dosyası), ÇED olumlu Belgesi (ÇED Raporu) ihtiyaçlarınızda firmanızı bilgilendirecektir.
Ayrıca Teşvik Belgeli yatırımlarınızda Yatırım proje grubumuz, teşvik belgesi ile ilgili bilgilendirme, dosya hazırlama, takip ve belgelendirme aşamasına kadar hizmetinizdedir.
ÇED BELGELERİ
Şirketlerin faaliyetlerinin çevre üzerinde yapabilecekleri etkilere göre, yatırımın cins ve kapasitesine göre alınması gereken zorunlu belgelerdir.

Bu belgeler;
  • ÇED Raporları·
  • ÇED kapsam dışı yazısı
  • ÇED gerekli değildir belgesi (Proje tanıtım dosyası)
  • ÇED raporu (çed olumlu belgesi)
  • GSM Ruhsatları
  • EPDK izin ve işlemleri
  • Marka, Patent tescilleri,
Yatırımın konusuna göre Çed için aşağıdaki belgelerin alınması da zorunlu olabilmektedir.
Bu belgeler;
1-Akustik Rapor,
2-Emisyon ve Deşarj İzni Alınması,
3-İş yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı,
4-Maden Ruhsatı alımı ve İzinleri,
Yatırım Programınızın en önemli Termin kalemi ÇED sürecidir.

Bazı iş ve işlemlerinizi kendiniz yapıyor olsanız dahi 4M uzmanlarından bilgi almak ve aramaktan çekinmeyiniz. (212 573 01 01 – 312 550 50 50 – tesvik@4m.com.tr )

FORMU DOLDURUN

SİZİ ARAYALIM

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.